Založ si blog

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí:

„O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“

Ako to vie a komu to odkazuje?

Po každých voľbách sú predsa niektorí ľudia spokojní a iní sú nespokojní. Avšak väčšina voličov dokáže výsledky volieb normálne akceptovať a nechodí na námestia zvrhávať demokraticky zvolenú vládu.

Žeby hovorila k svojim? Veď tí liberálni, opoziční a slušní majú problém akceptovať čokoľvek zákonné.
Vyjsť znovu do ulíc, ak nedopadnú voľby podľa niekoho predstáv, sľúbil predsa sám exprezident Kiska. Tak koho pani prezidentka upokojuje? Je to odkaz pre p. Kisku, aby bol prajnejší a uctivejší, lebo tak lepšie zvládne, ak sa situácia nebude vyvíjať podľa jeho predstáv? Kto sleduje politické dianie na Slovensku, vie, že s veľkou pravdepodobnosťou neboli jej slová smerované exprezidentovi.

Nie, nie je ťažké si domyslieť, ktorú skupinu budúcich nespokojných voličov mala prezidentka na mysli.

 

Denník N včera napísal:

„Februárové parlamentné voľby dopadnú inak, ako dnes ukazujú prieskumy. Aj keby sa výsledky nelíšili až tak razantne, iné budú najmä preto, že prieskumy zachytávajú rozhodnutie voličov dnes.“

https://dennikn.sk/1726237/danko-vypadne-matovic-predbehne-kisku-a-trubana-rozhodne-kollar-co-mozu-priniest-volby/?ref=tit

Ako to vedia a načo sú potom dobré prieskumy?

Vysvetlili nám, že výsledky budú iné ako prieskumy. Vysvetlili nám, že tesne pred voľbami sa ľudia začnú rozhodovať úplne inak. Presne ako v prezidentských voľbách. Pamätáte sa, ako začali v posledných dňoch pred voľbami zázračne rásť preferencie prezidentke? Žeby teraz začali rásť p. Kiskovi?

 

Tak čo nám tým p. prezidentka a Denník N chceli povedať?

 

Mimochodom, existujú niekde ľudia, ktorých oslovili v súvislosti s volebnými prieskumami? Pochválil sa vám niekto, že mu volali z prieskumnej agentúry? Poznáte takých ľudí vo svojom okolí?

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: "So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme viac »

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, viac »

Blahu chváliť nemôžem, ale voličom Smeru nadávať do „tupej luzy“ sa môže

06.12.2019

Voličom Smeru sa do "tupej luzy" na nenávistom portáli Zomri nadávať môže. Citujem: "Keď potrebuješ hlasy tupej luzy, ale je ti jasné, že bez teatra to nepôjde" To nie je hanobenie a podnecovanie viac »

Robert Fico

Fico: Ak niečo na mňa majú, nech to dajú von

22.02.2020 05:00

Hovorí, že chce aj po piaty raz vyhrať parlamentné voľby. Ak by sa však Smer dostal do opozície, sľubuje, že sa vráti dvakrát silnejší.

koronavírus, Wu-chan, dočasná nemocnica

Z Talianska hlásia prvú obeť koronavírusu, v Číne ich majú 2345

22.02.2020 00:00

Počet obetí koronavírusu v Číne stúpa, ale pomalšie ako predtým. Taliansko má prvú obeť, výrazný rast počtu nakazených hlási Južná Kórea.

pesto, cestoviny

Domáce cestoviny sú malý zázrak. Pozrite si, čo sa z nich dá urobiť

22.02.2020 00:00

Cestoviny si nemusíte kupovať, môžete si ich urobiť aj doma. Dokážu posunúť chuťový pôžitok o level vyššie. Varecha.sk vám poradí ako na ne a čo s nimi.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Rolu klaunov progresívci nezvládli. Úder dostal aj Kiska

22.02.2020 00:00

Smer a SNS bojujú o dôchodky a voličov. Bude mať posledné slovo prezidentka Zuzana Čaputová?