Založ si blog

A vy im veríte, keď nás klamú už na bilboardoch? A osobná integrita p. prezidentky

Vnímate tie vyretušované tváre na bilboardoch, ktoré sa už začínajú pomaly objavovať?
Ako mám tým ľuďom veriť, že to myslia so Slovenskom a s nami úprimne, keď klamú už svojim vyretušovaným výzorom na plagáte? Veď ani nevieme, ako v skutočnosti tí ľudia vyzerajú.
Ako mám veriť p. Remišovej, že vyženie podvodníkov, keď sa s podvodníkom spojila?
Ako mám veriť p. Trubanovi, že mu záleží na lepšom zdravotníctve pre všetkých, keď nedbá ani na vlastné zdravie a ohrozuje ho drogami a tetovaním?
Ako mu mám veriť, že mu záleží na lepšom školstve, ak mu počas štúdia vyhovovalo, že mu stačí do školy iba chodiť? A ako mu mám veriť, že neklame, keď klamal?
Ako mám veriť p. prezidentke Čaputovej, že chce byť prezidentkou všetkých, keď nereaguje na kritiku „konšpiračných médií“ (to sú tie, ktoré často poukazujú na porušovanie zákonov), kritiku diskutujúcich ľudí, kritiku politikov, že mlčí v prípadoch prešľapov svojich ľudí?
Ako mám veriť p. prezidentke, že je prezidentkou všetkých, keď sa nepôjde v mene drvivej väčšiny Slovenska, ktorá si to praje, rozlúčiť s K. Gottom? Aby to vraj nebolo „príliš veľa ciest“. Smrť nikdy nechodí vhod, pani prezidentka. Smrť nečaká na správnu príležitosť. Smrť človeka vždy znamená jednu cestou navyše, bez ohľadu nato, koľko ich doteraz bolo. Ani ja som vo všetkom nesúhlasila s mojim susedom, ale keď zomrel, zobrala som si dovolenku, kúpila kyticu a na jeho poslednej ceste som ho odprevadila. To je to najnepatrnejšie ľudské minimum, čo môžeme pre človeka naposledy spraviť. Keby si každý povedal, že by to bolo už priveľa ciest, zostal by tam ten Gott zajtra úplne sám.
Ja do Prahy idem, nebol to môj sused, ani môj rovesník, nikdy sme sa nestretli, napriek tomu bol súčasťou môjho života. Vášho nie pani prezidentka?
Každý by mal žiť tak, aby v posledný deň svojej pozemskej púte neostal sám!
Pani prezidentka rada a často vyžaduje od ľudí „osobnú integritu“.
napr. vo videu od 00:30:
Keďže o osobnej integrite počúvam v poslednej dobe na môj vkus dosť často, pozrela som sa, čo vlastne toto slovné spojenie znamená:
Z rôznych zdrojov vyberám (podľa mňa tri úplne rozdielne definície, preto stále neviem, čo to prezidentka vlastne žiada):
Scientológ hovorí: „Pravdivé je pre vás to, čo ste sami pozorovali. A keď to stratíte, stratili ste všetko.“
Psychológovia hovoria:
Osobná integrita je technická záležitosť, integrovanou osobnosťou môže byť aj podvodník.
„Osobní integrita tedy není to, o čem se často myslí, že osobní integrita je: morální a občanskou bezúhonnost. Neposkvrněný charakter. Osvícenost. Nic z toho to není. Je možné být podvodníkem a zároveň být integrovanou osobností. Otázka (osobní, týmové) integrity je otázka, zda má daný objekt (člověk,tým) všechny potřebné části vzhledem k něčemu (celistvost) a zda má tyto části pospojovány mezi sebou vhodným způsobem (soulad, synergie). Osobní a týmová integrita je podle tohoto pojetí, na rozdíl od etiky a morálky, spíše technickou záležitostí.“
a do tretice: integrita vraj vypovedá najmä o vnútornej nerozštiepenosti a morálnej bezúhonnosti.
„Vrámci prístupu pozitívnej psychológie je integrita chápaná ako osobnostná charakteristika úzko prepojená na autenticitu a úprimnosť. Integrita, autenticita a úprimnosť zachytávajú také charakterové črty, ktorých nositelia sú skutočne sami sebou a súkromne, ako aj verejne, zastávajú svoje vnútorné stavy, zámery a záväzky. Integrita vypovedá najmä o vnútornej nerozštiepenosti človeka a jeho morálnej bezúhonnosti (Seligman –Peterson, 2004).“
 
Aká je vaša osobná integrita p. prezidentka?
Prajem všetkým rozumným ľuďom krásny víkend, nedajme sa nachytať!!!
Odchádzam do Prahy. Po takom množstve zbytočných ciest, jedna cesta navyše nemôže prekážať.

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

vláda, Matovič, , testovanie,

Od pondelka sa ide opäť testovať. Na cestu do práce bude potrebný negatívny test

17.01.2021 19:12, aktualizované: 21:46

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Lockdown bude spojený s celoplošný skríningovým testovaním, ktoré potrvá deväť dní.

rys, Bojnice

V Bojniciach sa starajú o rysa so zlomeninou panvy

17.01.2021 18:30

V Lehote pod Vtáčnikom odchytili ťažko zranenú samicu rysa ostrovida. Zotavuje sa v bojnickej zoo, čaká ju náročná operácia.

vakcína, Nitra, Vladimír Krčméry

Krčméry: Viem si predstaviť, že by boli seniori zaočkovaní do Veľkej noci

17.01.2021 17:40

Slovensko potrebuje v boji proti pandémii pokračovať v prísnom lockdowne, myslí si dátový analytik Ivan Bošňák.

navaľný navalnyj

Navaľného po prílete do Moskvy zatkla polícia

17.01.2021 16:25, aktualizované: 19:48

Navaľného stúpenci a médiá prišli na moskovské letisko Vnukovo, kde malo lietadlo pristáť, ale spoj pristál na zhruba 40 km vzdialenom letisku Šeremeťjevo.