Založ si blog

Cisárovnej nové šaty a citát „Zuzana. . nedoj*b to! ”

 

Pani prezidentka má za sebou prvé dni vo funkcii, ktoré sa však nie veľmi vydarili po viacerých stránkach.

Ľudia kritizujú okrem jej prvých činov aj jej nevydarené oblečenie.

Kedysi ako študentka som čítala knihu o zásadách slušného správania v spoločnosti.

Pamätám si, že ženy v riadiacich pozíciách spĺňali bontón, ak mali oblečený kostým, sukňový, alebo nohavicový, resp. sako z kvalitných materiálov. Kostým veľmi rafinovane všetko zakryje. Dlhé vlasy majú byť zopnuté, nie voľne rozpustené, aby neodpútavali pozornosť od toho, čo daná osoba rozpráva. Dotýkať sa rukami vlasov, je tabu! Okrem toho sú rozpustené vlasy symbolom zvádzania.

Teraz neviem, dnes to už neplatí? Alebo nám to robia naschvál? Ak to nevedia poradcovia a mladý módny návrhár, čudujem sa, prečo to nevie ani pani prezidentka, keď to viem ja, jej rovesníčka, dedinská žena.

Netrápila by som sa preto, ak by strápňovala samú seba. Bola by to jej vec. Hnevám sa, pretože reprezentuje celé naše krásne Slovensko a ľudí tu žijúcich. 24,41% voličov volilo prezidentku a nie vílu Amálku. Na každú pracovnú pozíciu je predpísaný vhodný pracovný odev, ktorý môže dokonca zachrániť život. Ani pri sústruhu nemôžu mať ženy rozpustené vlasy.

Ak módny návrhár povie, že jeho zaujíma iba názor prezidentky, je to škoda. Z kritiky, alebo dnes modernejšie, zo spätnej väzby, sa človek môže poučiť a neopakovať druhý krát tie isté chyby. Ja by som sa teda v pokrčených šatách cítila veľmi nepríjemne. Ľudia kritizujú len to, čo vidia, čo ich ruší. Ako sa chceme posunúť dopredu, ak nevieme prijať kritiku a poučiť sa z nej? Spriaznené médiá radšej nepíšu nič, nepatrí sa kritizovať. Hráme sa tu na cisárove nové šaty, nemáme vedieť, nemáme vidieť, máme iba slepo chváliť.

A tak naša prezidentka chodí v pokrčených šatách, cez ktoré vidieť všetky jej nedostatky a prebytky, s hippies účesom a pije pivo z krígľa. Ja viem, že hovorca to bude obhajovať, že je to tak v poriadku. Ale skutočne je v poriadku, ak si navzájom klameme?

Vraj sa máme zaoberať činmi pani prezidentky. Samozrejme, súhlasím. Ale kto už má byť bezchybne oblečený, ak nie hlava štátu? U p. Kisku sme vraj oblečenie neriešili. Súhlasím. Musím uznať, oblečenie bývalého prezidenta bolo jediné, čo bolo na ňom v poriadku.

Čítam obrovské množstvo nespokojných a nenávistných komentárov ľudí, sklamaných z prvých krokov novej hlavy štátu. Ak je prezidentka obyčajná, citlivá žena, myslím, že taký tlak nenávisti a osočovania päť rokov nevydrží. Nastúpi cenzúra?

Stránka Zomri žiada Zuzanu, aby to nedoj*bala. Toto je úroveň, na ktorej sa ideme baviť s prezidentkou? Žiadna autorita, žiadna slušnosť? Žiadne dobré vychovanie? Žiadny zmysel pre mieru? Veď humor a satira?

Videla som mladého muža v tričku s nápisom „Zmrd“, videla som šoféra v aute, na ktorom mal nápis „Hovno“.

Tak sa pýtam, čo nám títo ľudia hovoria? Hovoria o svojej úrovni? Alebo sa cítia hrdinsky, že majú odvahu vyjadriť sa vulgárne?

Ideme sa tváriť, že čím sprostejší a vulgárnejší, tým pokrokovejší a modernejší?

Zomri sa radi zabávajú na účet p. Studenkovej. Pýtam sa prečo? Čo im na nej vadí? To že starne, tak ako všetci ostatní? Je to vždy perfektne oblečená a bezchybne vyzerajúca žena, ktorá sa o seba celý život stará, ktorá na sebe tvrdo pracuje. Je to výborná herečka. Chcela by som vedieť, či boli administrátori Zomri niekedy v divadle na jej predstavení, či mali niekedy na sebe oblek.

A to isté Zomri vynáša do oblakov p. prezidentku v pokrčených šatách?

Je krásne obklopovať sa mladými ľuďmi, ale oni fakt ešte všetko nevedia, hoci sú presvedčení o svojej dokonalosti. Chýba im totiž skúsenosť.

Pani prezidentka chcela porážať zlo, no ťažko bude porážať zlo, ktoré nepohodlným siaha na ľudskú dôstojnosť, ak to isté zlo ju miluje a nedá na ňu dopustiť.

Naše trojštátia, alebo na Slovensku sa nudiť nedá

19.07.2019

Slovensko má päť trojmedzí, alebo trojštátí - bodov, v ktorých sa stretávajú hranice troch štátov. Navštívili sme ich všetky. Pripájam pár tipov a fotiek. Trojštátie Slovensko-Poľsko-Ukrajina viac »

Retro oslavy 1. mája v obci Dojč

01.05.2019

Zaspomínajte si na časy, keď Sovietsky zväz bol našim priateľom a imperialistický západ nepriateľom. foto: hilda

Pozor na stopára – podvodníka z Českej republiky!

29.04.2019

Dajte si pozor na stopára - podvodníka z Čiech. Nízky, útly, s veľkým batohom, predstavuje sa ako Roman Vlček. Nastúpi do auta a ukrutne sa rozplače, vracia sa z brigády, na ubytovni v Poprade viac »

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

triblavina, diaľnica

Staviteľ obchvatu Bratislavy vyčíta štátu: Diaľnice D1 a D4 sa pretnú neskôr

22.09.2019 15:00

Na výstavbu a dokončenie časti diaľnice D4 v úseku Ivanka, sever - Bratislava, Rača má výrazný vplyv jej plánované križovanie so súčasnou diaľnicou D1.

Nemci sa pasujú s najvyššími cenami elektriny pre domácnosti

22.09.2019 14:55

Elektrická energia pre súkromné domácnosti v Nemecku ešte nikdy nebola tak drahá ako tento rok.

hilda

Odpad, kam sa človek pozrie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 87028x
Priemerná čítanosť článkov: 3001x

Autor blogu

Kategórie