Založ si blog

Cisárovnej nové šaty a citát „Zuzana. . nedoj*b to! ”

 

Pani prezidentka má za sebou prvé dni vo funkcii, ktoré sa však nie veľmi vydarili po viacerých stránkach.

Ľudia kritizujú okrem jej prvých činov aj jej nevydarené oblečenie.

Kedysi ako študentka som čítala knihu o zásadách slušného správania v spoločnosti.

Pamätám si, že ženy v riadiacich pozíciách spĺňali bontón, ak mali oblečený kostým, sukňový, alebo nohavicový, resp. sako z kvalitných materiálov. Kostým veľmi rafinovane všetko zakryje. Dlhé vlasy majú byť zopnuté, nie voľne rozpustené, aby neodpútavali pozornosť od toho, čo daná osoba rozpráva. Dotýkať sa rukami vlasov, je tabu! Okrem toho sú rozpustené vlasy symbolom zvádzania.

Teraz neviem, dnes to už neplatí? Alebo nám to robia naschvál? Ak to nevedia poradcovia a mladý módny návrhár, čudujem sa, prečo to nevie ani pani prezidentka, keď to viem ja, jej rovesníčka, dedinská žena.

Netrápila by som sa preto, ak by strápňovala samú seba. Bola by to jej vec. Hnevám sa, pretože reprezentuje celé naše krásne Slovensko a ľudí tu žijúcich. 24,41% voličov volilo prezidentku a nie vílu Amálku. Na každú pracovnú pozíciu je predpísaný vhodný pracovný odev, ktorý môže dokonca zachrániť život. Ani pri sústruhu nemôžu mať ženy rozpustené vlasy.

Ak módny návrhár povie, že jeho zaujíma iba názor prezidentky, je to škoda. Z kritiky, alebo dnes modernejšie, zo spätnej väzby, sa človek môže poučiť a neopakovať druhý krát tie isté chyby. Ja by som sa teda v pokrčených šatách cítila veľmi nepríjemne. Ľudia kritizujú len to, čo vidia, čo ich ruší. Ako sa chceme posunúť dopredu, ak nevieme prijať kritiku a poučiť sa z nej? Spriaznené médiá radšej nepíšu nič, nepatrí sa kritizovať. Hráme sa tu na cisárove nové šaty, nemáme vedieť, nemáme vidieť, máme iba slepo chváliť.

A tak naša prezidentka chodí v pokrčených šatách, cez ktoré vidieť všetky jej nedostatky a prebytky, s hippies účesom a pije pivo z krígľa. Ja viem, že hovorca to bude obhajovať, že je to tak v poriadku. Ale skutočne je v poriadku, ak si navzájom klameme?

Vraj sa máme zaoberať činmi pani prezidentky. Samozrejme, súhlasím. Ale kto už má byť bezchybne oblečený, ak nie hlava štátu? U p. Kisku sme vraj oblečenie neriešili. Súhlasím. Musím uznať, oblečenie bývalého prezidenta bolo jediné, čo bolo na ňom v poriadku.

Čítam obrovské množstvo nespokojných a nenávistných komentárov ľudí, sklamaných z prvých krokov novej hlavy štátu. Ak je prezidentka obyčajná, citlivá žena, myslím, že taký tlak nenávisti a osočovania päť rokov nevydrží. Nastúpi cenzúra?

Stránka Zomri žiada Zuzanu, aby to nedoj*bala. Toto je úroveň, na ktorej sa ideme baviť s prezidentkou? Žiadna autorita, žiadna slušnosť? Žiadne dobré vychovanie? Žiadny zmysel pre mieru? Veď humor a satira?

Videla som mladého muža v tričku s nápisom „Zmrd“, videla som šoféra v aute, na ktorom mal nápis „Hovno“.

Tak sa pýtam, čo nám títo ľudia hovoria? Hovoria o svojej úrovni? Alebo sa cítia hrdinsky, že majú odvahu vyjadriť sa vulgárne?

Ideme sa tváriť, že čím sprostejší a vulgárnejší, tým pokrokovejší a modernejší?

Zomri sa radi zabávajú na účet p. Studenkovej. Pýtam sa prečo? Čo im na nej vadí? To že starne, tak ako všetci ostatní? Je to vždy perfektne oblečená a bezchybne vyzerajúca žena, ktorá sa o seba celý život stará, ktorá na sebe tvrdo pracuje. Je to výborná herečka. Chcela by som vedieť, či boli administrátori Zomri niekedy v divadle na jej predstavení, či mali niekedy na sebe oblek.

A to isté Zomri vynáša do oblakov p. prezidentku v pokrčených šatách?

Je krásne obklopovať sa mladými ľuďmi, ale oni fakt ešte všetko nevedia, hoci sú presvedčení o svojej dokonalosti. Chýba im totiž skúsenosť.

Pani prezidentka chcela porážať zlo, no ťažko bude porážať zlo, ktoré nepohodlným siaha na ľudskú dôstojnosť, ak to isté zlo ju miluje a nedá na ňu dopustiť.

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

lekár doktor JIS nemocnica koronavírus lôžko

Počas druhej vlny pre nedostatok lôžok previezli 690 ľudí na pľúcnej ventilácii

22.04.2021 12:18, aktualizované: 12:24

Zvládnuť starostlivosť o pacientov s koronavírusom pomohla aj zahraničná spolupráca.

vrbetice výbuch česko

NATO vyjadrilo plnú solidaritu s Českou republikou

22.04.2021 12:04

Organizácia NATO vyjadrila hlboké znepokojenie nad destabilizačnými akciami, ktoré Rusko podľa nej naďalej uskutočňuje v euroatlantickom priestore.

vrbetice výbuch munícia sklad

Hrabko: Verbálne sme na Vrbětice už reagovali, skutky koordinujme s EÚ

22.04.2021 11:53

Český parlament už označil skutok za akt agresie a teroristický čin.

NAKA / Mochovce /

NAKA zadržala osem osôb počas protidrogovej akcie v Senci a Pezinku

22.04.2021 11:41

Policajti zadržali väčšie množstvo omamných a psychotropných látok.

hilda

Odpad, kam sa človek pozrie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 157123x
Priemerná čítanosť článkov: 4489x

Autor blogu

Kategórie