Založ si blog

Slovensko je rozdrapené na dva tábory, alebo „nenávidím Fica, nepotrebujem argumenty“

Ľudia sa rozdelili na dva tábory, prvý je ten väčší, rozvážnejší a zdržanlivejší. Žiadajúci fakty, dôkazy, argumenty.

 

Druhý tábor je oveľa oveľa menší, no zato omnoho nebezpečnejší, pretože je hlučný. Áno, aj hlučný hlupák dokáže prekričať pravdu. Zástanci druhého tábora nereagujú na nič rozumne podložené. Jediné načo počujú sú heslá, jednoduché vety podnecujúce zlosť a nenávisť. Neskúšajte ísť na nich argumentmi a dôkazmi, veľmi sa rozzúria a budú ešte hlasnejšie opakovať naučené heslá ako napr.: „Kiska je najlepší prezident, akého sme kedy mali“, alebo „Fico je zlodej.“

 

Načo argumenty, načo fakty, načo dôkazy?

 

-súdne rozhodnutia ich nezaujímajú, ak sa týkajú „svojich“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/489427-kiskova-pozemkova-kauza-sud-moze-dnes-rozhodnut/

 

-nevadí im detská práca, ak je to v ich prospech

https://www.youtube.com/watch?v=nG9N8Qa90bU&feature=youtu.be

 

-žiadajú, aby polícia konala, pozor, nie však voči nim

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/491478-naka-vypocuva-organizatorov-protestov-za-slusne-slovensko/

 

-obviňujú bez dôkazov, s istotou vedia, kto bol za trestným oznámením, no pravda sa ukázala inak

https://www.topky.sk/cl/10/1752795/Clovek-blizky-poslancovi-zo-SaS-sa-priznal–ze-podal-trestne-oznamenie-na-organizatorov-protestov

 

Nepoznajú pojem prezumpcia neviny, demokraticky zvolené strany, nevedia, čo znamená objektivita, o čom svedčí zakázaná, alebo povolená diskusia pod článkami…

V rozhovore nevedia argumentovať, začnú kričať a opakovať naučené frázy. Všetko, čo im nepasuje, zľahčujú, zahovárajú, odvádzajú pozornosť iným smerom.

Tí z druhého tábora sú vlastne nešťastní ľudia, ktorí za svoje zlé životy vinia iných a očakávajú, že sa o nich ktosi dobrý postará. Ale skutočne sa postará?

Mimochodom, koľkí z tých, čo boli v piatok vonku, si v nedeľu pozrú politické relácie, aby si urobili vlastný názor na základe argumentov vládnych aj opozičných strán?

Koľkí z tých, čo boli v piatok vonku, si prečítajú aj iné, ako „svoje“ denníky? Veď nemusia uveriť všetkému, čo čítajú, ide o to, získať aj iný pohľad na celú situáciu. Rozumný človek si dokáže urobiť svoj názor sám. Nepotrebuje vodcu, ktorý mu povie, čo má robiť, kam kráčať a čo kričať.

Neobhajujem nikoho, želám si, aby ktokoľvek morálne pokrivený odišiel z verejného života. Nech si každý, kto bol, alebo bude právoplatne odsúdený, odpyká svoj trest. To je spravodlivé. Čo poviete? Pozrite sa do zrkadla, ste aj vy takí objektívni? Slušní Slováci!

 

Pozor nato, čo si želáte, môže sa vám to splniť!

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

Donald Trump

Trump oznámil Kongresu, že USA oficiálne vystupujú z WHO

07.07.2020 22:16

Administratíva Donalda Trumpa upovedomila Kongres, že Spojené štáty oficiálne vystupujú zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

kamión, diaľnica, doprava

Macedónčan natlačil do kamióna 211 migrantov

07.07.2020 20:07

Polícia zastavila okolo polnoci z pondelka na utorok na juhu Severného Macedónska kamión, v ktorom našla 211 migrantov vrátane 63 detí.

dobroslav trnka

Etická komisia konštatovala voči Trnkovi porušenie prokurátorskej etiky

07.07.2020 19:08

Urobili tak v súvislosti s poskytnutým rozhovorom súkromnej televízii a skutočnosťami, ktoré odzneli v rámci tejto nahrávky.

Virus Outbreak Brazil Bolsonaro

Chrípočka? Brazílsky prezident má koronavírus

07.07.2020 18:32

Zle sa cítil, trápil ho kašeľ, horúčka okolo 38 stupňov a bolelo ho celé telo. Brazílsky prezident Jair Bolsonaro (65) známy bagatelizovaním pandémie koronavírusu, má COVID-19.