Založ si blog

Študenti sú zasa vonku. Aspoň nesedia stále pri tých počítačoch. A pán prezident ohlupuje naše deti.

Študenti dnes opäť vyšli do ulíc a tvária sa, že hovoria v mene všetkých obyvateľov.

Nezabúdajte milá mládež, že sú tu ešte ľudia, ktorí s vami nesúhlasia. To sme my, väčšina, čo ostávame doma. My, podľa vás, sprostí nevzdelaní dedinčania, ktorým by ste najradšej zobrali voličské právo, lebo nevieme ani správne voliť. My, tí zdržanlivejší, skúsenejší, čo viac čítame, sledujeme, premýšľame, overujeme si skôr, než vynesieme nad niekým súdy. Nám už nestačí vypočuť si klamstvo, aby sme rozvášnení utekali na námestia. Vy máte v sebe zlosť a nenávisť, ale na Slovensku sú aj ľudia, ktorí používajú rozum a dokážu rozoznať manipuláciu a zavádzanie. Aj sto krát hlučne opakované klamstvo bude totiž stále iba klamstvom.

A zatiaľ, čo vy vykrikujete na tribúnach, mnohí v tichosti zachraňujú ľudské životy, hasia požiare, opravujú písomky, či trénujú na nové svetové rekordy.

 

Pán prezident chodí po školách a burcuje študentov – naše deti, aby sa nebáli byť kritickí.

Nestačí byť iba kritický, treba problematike aj rozumieť. Nestačí byť iba hlúpy a hlučný. Študenti majú vo svojom veku úplne iné starosti a záujmy, ako je politika (na šťastie). Ako sa majú zorientovať v tom, čomu ešte nerozumejú? Prečo ich pán prezident zaťažuje politikou?

Tak premýšľam, prečo pán prezident radšej nepošle mladých ľudí obdivovať krásy Slovenska, prečo im neodporučí návštevu hradu, múzea, vernisáže, či divadla? Aby sa naučili milovať svoju vlasť, aby sa chceli dozvedieť viac o histórii Slovenska!

„Jedlo lieči hlad a kultúra lieči ľudskú hlúposť!“

Prečo ich neposiela radšej do lesa, či do telocvične, na plaváreň, do posilňovne, alebo na turistiku? Aby boli zdraví a nemali problémy s nadváhou! Či to nie je cieľ mať zdravé a vzdelané obyvateľstvo? Lepšie sa ovláda ukričané rozvášnené nezorientované stádo?

 

Aký dôvod si naša mládež nájde na ďalšiu demonštráciu? Budú azda protestovať, že si ich niekto dovolí posielať do školy, alebo do práce? Veď oni sú tí slušní, pre nich predsa platia iné pravidlá, alebo žeby žiadne pravidlá?

„Slušní“ študenti, konajte tak, aby ste sa za dvadsať rokov nehanbili. Lebo aj veľká eufória dokáže časom poriadne zhorknúť. Nikdy nenájdete šťastie a spokojnosť, ak nezačnete zmenou u seba.

Naše trojštátia, alebo na Slovensku sa nudiť nedá

19.07.2019

Slovensko má päť trojmedzí, alebo trojštátí - bodov, v ktorých sa stretávajú hranice troch štátov. Navštívili sme ich všetky. Pripájam pár tipov a fotiek. Trojštátie Slovensko-Poľsko-Ukrajina viac »

Cisárovnej nové šaty a citát „Zuzana. . nedoj*b to! ”

22.06.2019

Pani prezidentka má za sebou prvé dni vo funkcii, ktoré sa však nie veľmi vydarili po viacerých stránkach. Ľudia kritizujú okrem jej prvých činov aj jej nevydarené oblečenie. Kedysi ako viac »

Retro oslavy 1. mája v obci Dojč

01.05.2019

Zaspomínajte si na časy, keď Sovietsky zväz bol našim priateľom a imperialistický západ nepriateľom. foto: hilda

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

triblavina, diaľnica

Staviteľ obchvatu Bratislavy vyčíta štátu: Diaľnice D1 a D4 sa pretnú neskôr

22.09.2019 15:00

Na výstavbu a dokončenie časti diaľnice D4 v úseku Ivanka, sever - Bratislava, Rača má výrazný vplyv jej plánované križovanie so súčasnou diaľnicou D1.

Nemci sa pasujú s najvyššími cenami elektriny pre domácnosti

22.09.2019 14:55

Elektrická energia pre súkromné domácnosti v Nemecku ešte nikdy nebola tak drahá ako tento rok.

hilda

Odpad, kam sa človek pozrie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 87045x
Priemerná čítanosť článkov: 3002x

Autor blogu

Kategórie