Založ si blog

Študenti sú zasa vonku. Aspoň nesedia stále pri tých počítačoch. A pán prezident ohlupuje naše deti.

Študenti dnes opäť vyšli do ulíc a tvária sa, že hovoria v mene všetkých obyvateľov.

Nezabúdajte milá mládež, že sú tu ešte ľudia, ktorí s vami nesúhlasia. To sme my, väčšina, čo ostávame doma. My, podľa vás, sprostí nevzdelaní dedinčania, ktorým by ste najradšej zobrali voličské právo, lebo nevieme ani správne voliť. My, tí zdržanlivejší, skúsenejší, čo viac čítame, sledujeme, premýšľame, overujeme si skôr, než vynesieme nad niekým súdy. Nám už nestačí vypočuť si klamstvo, aby sme rozvášnení utekali na námestia. Vy máte v sebe zlosť a nenávisť, ale na Slovensku sú aj ľudia, ktorí používajú rozum a dokážu rozoznať manipuláciu a zavádzanie. Aj sto krát hlučne opakované klamstvo bude totiž stále iba klamstvom.

A zatiaľ, čo vy vykrikujete na tribúnach, mnohí v tichosti zachraňujú ľudské životy, hasia požiare, opravujú písomky, či trénujú na nové svetové rekordy.

 

Pán prezident chodí po školách a burcuje študentov – naše deti, aby sa nebáli byť kritickí.

Nestačí byť iba kritický, treba problematike aj rozumieť. Nestačí byť iba hlúpy a hlučný. Študenti majú vo svojom veku úplne iné starosti a záujmy, ako je politika (na šťastie). Ako sa majú zorientovať v tom, čomu ešte nerozumejú? Prečo ich pán prezident zaťažuje politikou?

Tak premýšľam, prečo pán prezident radšej nepošle mladých ľudí obdivovať krásy Slovenska, prečo im neodporučí návštevu hradu, múzea, vernisáže, či divadla? Aby sa naučili milovať svoju vlasť, aby sa chceli dozvedieť viac o histórii Slovenska!

„Jedlo lieči hlad a kultúra lieči ľudskú hlúposť!“

Prečo ich neposiela radšej do lesa, či do telocvične, na plaváreň, do posilňovne, alebo na turistiku? Aby boli zdraví a nemali problémy s nadváhou! Či to nie je cieľ mať zdravé a vzdelané obyvateľstvo? Lepšie sa ovláda ukričané rozvášnené nezorientované stádo?

 

Aký dôvod si naša mládež nájde na ďalšiu demonštráciu? Budú azda protestovať, že si ich niekto dovolí posielať do školy, alebo do práce? Veď oni sú tí slušní, pre nich predsa platia iné pravidlá, alebo žeby žiadne pravidlá?

„Slušní“ študenti, konajte tak, aby ste sa za dvadsať rokov nehanbili. Lebo aj veľká eufória dokáže časom poriadne zhorknúť. Nikdy nenájdete šťastie a spokojnosť, ak nezačnete zmenou u seba.

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

Igor Matovič

Matovič nevidí problém v zmluve medzi Tiposom a Fun rádiom

12.08.2020 17:58

Opozičný Smer a mimoparlamentná strana Dobrá voľba v sobotu poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Kollára.

kyška šipoš

Úrad vlády spustil portál na prerozdeľovanie financií z Fondu vzájomnej pomoci

12.08.2020 16:54

Vo fonde, ktorý v apríli založil premiér Igor Matovič, je aktuálne vyše 680 000 eur.

Nemecko Namíbia lebky genocída obete vrátenie

Namíbia odmietla nemeckú ponuku odškodnenia za koloniálne masakry

12.08.2020 16:48

Namíbia bola v rokoch 1884 až 1915 ako takzvaná Nemecká juhozápadná Afrika kolóniou Nemeckej ríše.

Babiš / Pompeo /

Babiš sa stretol s Pompeom. Diskutovali o vzájomnom obchode, Dukovanoch, i koronavíruse

12.08.2020 16:14

Hlavnou témou rozhovorov boli obchodné vzťahy. Babiš vyslovil ľútosť, že sa Európskej únii nepodarilo vyjednať obchodnú dohodu so Spojenými štátmi.