Založ si blog

Pár slov opozícii, alebo „vy ste psychopati? ”

Psychopat nie je, prosím, nadávka, je to diagnóza.

Psychopata charakterizujú nasledovné vlastnosti:

prejavuje sa bezcitnosťou voči iným ľuďom, neschopnosťou cítiť úprimnú výčitku z ubližovania ostatným, klame, aby zmanipuloval iných, na svoje klamstvá je hrdý, nerobí si starosti s tým, že ho niekto odhalí, je egocentrický, nemá emočné reakcie – prejavované emócie sú iba hrané, nikdy neprizná svoju chybu, prekrúti situáciu tak, aby bol vinný niekto iný, psychopat rád provokuje ostatných, je rád stredobodom pozornosti, zbožňuje byť „vo svetle reflektorov“, je to herec, psychopat nepovie nikdy nič zlé o svojom správaní, vždy odmieta zodpovednosť za svoje činy a ich dôsledky, vie rýchlo zhodiť vinu na niekoho iného, je veľmi narcistický a nedodržiava zákony, porušuje pravidlá

Zdroj: https://noizz.azet.sk/zaujimavosti/znaky-ktore-prezradia-psychopata/n4mjbns

 

Mne táto charakteristika veľmi pripomína správanie niektorých opozičných poslancov, ktorí sa takmer denne ukazujú pred kamerami na tlačových besedách.

Dlhé mesiace čakám, že sa už konečne unavia. Hádam ich už prepadnú výčitky svedomia, že svojím neustálym očierňovaním a agresívnym obviňovaním nepohodlných ľudí mohli niekomu ublížiť. Možno im napadne, že by hádam už stačilo. A stále čakám márne. Neviem si predstaviť, že sa títo ľudia vrátia nezaťažení z práce domov a vychovávajú svoje deti, alebo vnúčatá k láske a k porozumeniu.

Každý človek by vedel o niekom povedať čosi zlé. Našťastie väčšina ľudí má vyvinutú emočnú inteligenciu a dokáže vycítiť, že vyťahovaním špinavostí by mohli druhému ublížiť a sebe psychicky priťažiť. Rozumní ľudia vedia, že pravda nie je iba čierna, alebo biela. Že kritika sa dá vyjadriť aj veľmi kultivovaným a slušným spôsobom.

Niektorí naši opoziční poslanci používajú formu vyjadrovania sa, ktorú by sme nemali v žiadnom prípade tolerovať. Vystupujú agresívne, vulgárne, nadávajú oponentom bez dôkazov. Dokonca spochybňujú súdne rozhodnutia, odvolávajú ľudí z rôznych inštitúcií, posielajú do basy. Lebo oni to tak chcú a basta! Bez znalosti problematiky sa kĺžu len po povrchu. Zjednodušujú problém, s jasným cieľom – obviniť, spochybniť, znemožniť, zničiť.

Robia tak len s nepohodlnými, u „svojich“ prehliadajú oveľa závažnejšie pochybenia. Tam stačí ospravedlniť sa, či oľutovať, alebo problém jednoducho prehliadnuť.

Bez ohľadu nato, či opozícia má, alebo nemá pravdu, opakované tlačové besedy niekoľkých vybraných členov svedčia o tom, že niečo ako svedomie či empatia je pre nich úplne cudzí pojem. Nerobí im problém klamať, obviniť bez dôkazu. Problém im naopak robí priznanie si svojho pochybenia.

Ich agresívne vystupovanie, hoci sami zďaleka nie sú vzorom morálky, vypovedá o tom, že nemajú v sebe kúska sebareflexie. Odkiaľ berú istotu, že ľudia s ich vystupovaním súhlasia?

Pripomeňme si „kultivované“ vystupovanie zástupcov opozície, napr.:

p. Nicholsonová p. Kaliňákovi od 43:00 min.

https://www.youtube.com/watch?v=igZWQGL4Qgo

p. Sulík p. Ficovi od 0:50 min.

https://www.youtube.com/watch?v=Aw8-FaZ5BtY

p. Matovič p. Ficovi

https://www.youtube.com/watch?v=t0eXUZJbO-s

Väčšina ľudí  by sa po takomto prejave čo najrýchlejšie stiahla z verejnosti, s nimi to ani nepohne.

 

Odmietnime vystupovanie nevychovaných ľudí s psychopatickými prejavmi, ktorí ovplyvňujú morálku celej spoločnosti. Akoby to na Slovensku vyzeralo, keby sme takto vulgárne začali nadávať lekárovi, šoférovi v autobuse, učiteľovi, či svojmu nadriadenému v práci? Od nadávky je iba krok k bitke a od bitky krok k oveľa väčšiemu násiliu…

Hamujme ľudia, k tomuto nás naši rodičia predsa neviedli. Tu musí rozhodovať rozum a morálka a nie najhlasnejší hulvát. Človek, ktorý má argumenty, predsa nepotrebuje vulgárne vrieskať, len aby prekryl vlastné pochybenia.

 

„Vážená opozícia, zabudli ste už nato, že ste boli zvolení, aby ste pracovali v prospech ľudí, nie preto, aby ste nadávali pred kamerami? Neustálym obviňovaním a odvolávaním demokraticky zvolených zástupcov ľudí strácate čas a brzdíte vývoj Slovenska! Za naše peniaze!“

 

 

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

NAŽIVO: Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.

Mária Kolíková

Kolíková ide čistiť justíciu. Už žiadne kupovanie rozsudkov

10.07.2020 08:00

Ústavný zákon má obnoviť dôveru v súdy a právny štát. Kauza kúpených rozsudkov by sa už nemala opakovať.