Založ si blog

Pár slov opozícii, alebo „vy ste psychopati? ”

Psychopat nie je, prosím, nadávka, je to diagnóza.

Psychopata charakterizujú nasledovné vlastnosti:

prejavuje sa bezcitnosťou voči iným ľuďom, neschopnosťou cítiť úprimnú výčitku z ubližovania ostatným, klame, aby zmanipuloval iných, na svoje klamstvá je hrdý, nerobí si starosti s tým, že ho niekto odhalí, je egocentrický, nemá emočné reakcie – prejavované emócie sú iba hrané, nikdy neprizná svoju chybu, prekrúti situáciu tak, aby bol vinný niekto iný, psychopat rád provokuje ostatných, je rád stredobodom pozornosti, zbožňuje byť „vo svetle reflektorov“, je to herec, psychopat nepovie nikdy nič zlé o svojom správaní, vždy odmieta zodpovednosť za svoje činy a ich dôsledky, vie rýchlo zhodiť vinu na niekoho iného, je veľmi narcistický a nedodržiava zákony, porušuje pravidlá

Zdroj: https://noizz.azet.sk/zaujimavosti/znaky-ktore-prezradia-psychopata/n4mjbns

 

Mne táto charakteristika veľmi pripomína správanie niektorých opozičných poslancov, ktorí sa takmer denne ukazujú pred kamerami na tlačových besedách.

Dlhé mesiace čakám, že sa už konečne unavia. Hádam ich už prepadnú výčitky svedomia, že svojím neustálym očierňovaním a agresívnym obviňovaním nepohodlných ľudí mohli niekomu ublížiť. Možno im napadne, že by hádam už stačilo. A stále čakám márne. Neviem si predstaviť, že sa títo ľudia vrátia nezaťažení z práce domov a vychovávajú svoje deti, alebo vnúčatá k láske a k porozumeniu.

Každý človek by vedel o niekom povedať čosi zlé. Našťastie väčšina ľudí má vyvinutú emočnú inteligenciu a dokáže vycítiť, že vyťahovaním špinavostí by mohli druhému ublížiť a sebe psychicky priťažiť. Rozumní ľudia vedia, že pravda nie je iba čierna, alebo biela. Že kritika sa dá vyjadriť aj veľmi kultivovaným a slušným spôsobom.

Niektorí naši opoziční poslanci používajú formu vyjadrovania sa, ktorú by sme nemali v žiadnom prípade tolerovať. Vystupujú agresívne, vulgárne, nadávajú oponentom bez dôkazov. Dokonca spochybňujú súdne rozhodnutia, odvolávajú ľudí z rôznych inštitúcií, posielajú do basy. Lebo oni to tak chcú a basta! Bez znalosti problematiky sa kĺžu len po povrchu. Zjednodušujú problém, s jasným cieľom – obviniť, spochybniť, znemožniť, zničiť.

Robia tak len s nepohodlnými, u „svojich“ prehliadajú oveľa závažnejšie pochybenia. Tam stačí ospravedlniť sa, či oľutovať, alebo problém jednoducho prehliadnuť.

Bez ohľadu nato, či opozícia má, alebo nemá pravdu, opakované tlačové besedy niekoľkých vybraných členov svedčia o tom, že niečo ako svedomie či empatia je pre nich úplne cudzí pojem. Nerobí im problém klamať, obviniť bez dôkazu. Problém im naopak robí priznanie si svojho pochybenia.

Ich agresívne vystupovanie, hoci sami zďaleka nie sú vzorom morálky, vypovedá o tom, že nemajú v sebe kúska sebareflexie. Odkiaľ berú istotu, že ľudia s ich vystupovaním súhlasia?

Pripomeňme si „kultivované“ vystupovanie zástupcov opozície, napr.:

p. Nicholsonová p. Kaliňákovi od 43:00 min.

https://www.youtube.com/watch?v=igZWQGL4Qgo

p. Sulík p. Ficovi od 0:50 min.

https://www.youtube.com/watch?v=Aw8-FaZ5BtY

p. Matovič p. Ficovi

https://www.youtube.com/watch?v=t0eXUZJbO-s

Väčšina ľudí  by sa po takomto prejave čo najrýchlejšie stiahla z verejnosti, s nimi to ani nepohne.

 

Odmietnime vystupovanie nevychovaných ľudí s psychopatickými prejavmi, ktorí ovplyvňujú morálku celej spoločnosti. Akoby to na Slovensku vyzeralo, keby sme takto vulgárne začali nadávať lekárovi, šoférovi v autobuse, učiteľovi, či svojmu nadriadenému v práci? Od nadávky je iba krok k bitke a od bitky krok k oveľa väčšiemu násiliu…

Hamujme ľudia, k tomuto nás naši rodičia predsa neviedli. Tu musí rozhodovať rozum a morálka a nie najhlasnejší hulvát. Človek, ktorý má argumenty, predsa nepotrebuje vulgárne vrieskať, len aby prekryl vlastné pochybenia.

 

„Vážená opozícia, zabudli ste už nato, že ste boli zvolení, aby ste pracovali v prospech ľudí, nie preto, aby ste nadávali pred kamerami? Neustálym obviňovaním a odvolávaním demokraticky zvolených zástupcov ľudí strácate čas a brzdíte vývoj Slovenska! Za naše peniaze!“

 

 

Naše trojštátia, alebo na Slovensku sa nudiť nedá

19.07.2019

Slovensko má päť trojmedzí, alebo trojštátí - bodov, v ktorých sa stretávajú hranice troch štátov. Navštívili sme ich všetky. Pripájam pár tipov a fotiek. Trojštátie Slovensko-Poľsko-Ukrajina viac »

Cisárovnej nové šaty a citát „Zuzana. . nedoj*b to! ”

22.06.2019

Pani prezidentka má za sebou prvé dni vo funkcii, ktoré sa však nie veľmi vydarili po viacerých stránkach. Ľudia kritizujú okrem jej prvých činov aj jej nevydarené oblečenie. Kedysi ako viac »

Retro oslavy 1. mája v obci Dojč

01.05.2019

Zaspomínajte si na časy, keď Sovietsky zväz bol našim priateľom a imperialistický západ nepriateľom. foto: hilda

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

triblavina, diaľnica

Staviteľ obchvatu Bratislavy vyčíta štátu: Diaľnice D1 a D4 sa pretnú neskôr

22.09.2019 15:00

Na výstavbu a dokončenie časti diaľnice D4 v úseku Ivanka, sever - Bratislava, Rača má výrazný vplyv jej plánované križovanie so súčasnou diaľnicou D1.

Nemci sa pasujú s najvyššími cenami elektriny pre domácnosti

22.09.2019 14:55

Elektrická energia pre súkromné domácnosti v Nemecku ešte nikdy nebola tak drahá ako tento rok.

hilda

Odpad, kam sa človek pozrie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 87018x
Priemerná čítanosť článkov: 3001x

Autor blogu

Kategórie