Založ si blog

Zomrel človek

Dnes zomrel človek. Iba človek, nič viac, nič menej. Už nič nepokazí, nič nenapraví, nemôže sa brániť.

Denník Sme už stihol uverejniť 10 článkov o zosnulom. Nie sú to žiadne pekné veci. Tak isto vyzerá aj diskusia pod článkami, nič ľudské. Lebo treba očierniť človeka, ktorý dnes zomrel. Práve dnes. Takto to vidia tí zo slušného Slovenska. Takto to vidia v denníku, ktorý žiada o podporu v boji, aby to nešlo do stratena. Takto? Takto bojujú? S mŕtvym človekom?

Ľudia v diskusiách píšu, ako im nie je ľúto, že zomrel, ako si to zaslúžil…

Ľudia, veď zomrel človek!!! Človek!!!

Pýtam sa, máte ešte vôbec v sebe nejaký súcit, nejakú empatiu, viete sa vcítiť do pocitov, ktoré dnes prežívajú najbližší zosnulého?

Ľudia, čo sa hlásia k slušnému Slovensku, denník, čo sa hlási k slušnému Slovensku, sa správajú takto? Práve dnes, v deň úmrtia, potrebujú vyjadrovať radosť zo smrti človeka? Práve dnes potrebuje denník Sme riešiť kauzy zosnulého? Za toto žiadajú novinári ľudí o solidaritu?

Prečo tí zo slušného Slovenska nadávajú ľuďom, ktorých osobne ani nepoznajú, nepoznajú ich prácu, dokonca jej ani nerozumejú. Sami by ju nedokázali robiť, nie lepšie, ale vôbec, pretože chýba skúsenosť, vedomosti, často základná znalosť gramatiky, či násobilky, znalosť zákonov, umenie tolerancie a úcty ku komukoľvek. A hlavne odvaha, lebo čosi dokázať, je náročnejšie, ako niekoho očierňovať. Ale keď hádzať špinu na druhých je také príjemné…

Skúste už konečne začať od seba, skúste každý deň urobiť čosi malé pre túto krajinu, len tak, bez nároku na odmenu.

Postupne meniť veci okolo seba.

Zdvihnite odpad, pozametajte chodník, odneste susedovi náradie, ktoré ste mu naschvál zabudli vrátiť.

A možno potom nebude vo vás toľko znechutenia zo samých seba, z vlastného zlyhania. Keby ste okúsili radosť z vlastného úspechu, nepotrebovali by ste anonymne nadávať ľuďom, ktorých osobne nepoznáte.

Ste ešte vôbec ľuďmi?

Kde sa v slušných ľuďoch berie toľko nenávisti, toľko vulgarizmu, toľko túžby po pomste, po smrti?

Slušnosť sa prejavuje inak, bez transparentov, bez vykrikovania, bez odsudzovania. Slušnosť sa prejavuje v našom každodennom konaní, v kontakte s inými.

Sloboda slova by mala znamenať slobodu slušného a pravdivého slova!!!

V diskusiách, kde mu prajete, že má, čo si zaslúžil, hovoríte len a len o sebe.

Dnes zomrel človek. Myslieť si môžete, čo chcete, ale nechajte si to pre seba.

Dnes sa to naozaj nehodí!

Prezidentka žiada liberálov o slušnosť!

28.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore okrem iného hovorí: „So smútkom a rozčarovaním sledujem, ako naberá na sile hrubosť, vulgárnosť a manipulácia vo verejnej debate. Ako si pomaly zvykáme nato, že osobný konflikt je legitímnou pracovnou metódou. Akoby jedinou cestou na presadenie svojich myšlienok bolo poníženie oponenta a vymedzenie sa na jeho úkor. So slovom sa [...]

Čo nám chcela p. prezidentka a Denník N naznačiť?

24.01.2020

Prezidentka vo svojom novoročnom príhovore od 1.55 min. hovorí: „O čo prajnejší a uctivejší k sebe budeme dnes, o čo menej sa v dôsledku sporov od seba vzdialime, o to lepšie zvládneme, keď sa situácia po voľbách nebude vyvíjať celkom podľa našich predstáv.“ https://www.youtube.com/watch?v=EsVfNNKhxHc Ako to vie a komu to odkazuje? Po každých voľbách sú [...]

Uštvať Fica, umlčať Blahu!

14.12.2019

Dva hlavné ciele, ktoré sa nedarí splniť. Uštvať Fica a umlčať Blahu. Pán Fico neskutočne dlho odoláva a im tečú nervy, sú čoraz vulgárnejší, agresívnejší, zlostnejší, nenávistnejší, vymýšľajú prepojenia a rôzne obvinenia… Podľa nich už v politike dávno nemal byť a on tu stále je a stále je silný. A veď nech je. Zvolili si ho ľudia. Nechajme na ňom, [...]

Donald Trump

Trump oznámil Kongresu, že USA oficiálne vystupujú z WHO

07.07.2020 22:16

Administratíva Donalda Trumpa upovedomila Kongres, že Spojené štáty oficiálne vystupujú zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

kamión, diaľnica, doprava

Macedónčan natlačil do kamióna 211 migrantov

07.07.2020 20:07

Polícia zastavila okolo polnoci z pondelka na utorok na juhu Severného Macedónska kamión, v ktorom našla 211 migrantov vrátane 63 detí.

dobroslav trnka

Etická komisia konštatovala voči Trnkovi porušenie prokurátorskej etiky

07.07.2020 19:08

Urobili tak v súvislosti s poskytnutým rozhovorom súkromnej televízii a skutočnosťami, ktoré odzneli v rámci tejto nahrávky.

Virus Outbreak Brazil Bolsonaro

Chrípočka? Brazílsky prezident má koronavírus

07.07.2020 18:32

Zle sa cítil, trápil ho kašeľ, horúčka okolo 38 stupňov a bolelo ho celé telo. Brazílsky prezident Jair Bolsonaro (65) známy bagatelizovaním pandémie koronavírusu, má COVID-19.